Rolety, które ozdobią Twój salon

Wystrój naszych mieszkań i domów na przestrzeni lat ulegał licznym zmianom. W dzisiejszych czasach stawiamy na strefę wypoczynkową, pastelowe kolory na ścianach i nowoczesne stylizacje. Wystrój okien również ulega zmianie. Ostatnie trendy wskazują, że warto inwestować w duże przeszklone powierzchnie okienne, które wpuszczają do wnętrza dużo światła. Nowoczesne dekoracje, które pasują do takich okien są zwykle dyskretne, wręcz minimalistyczne.

Wiemy już, że dobrze urządzone wnętrze to nie tylko nowoczesne meble, ale i umiejętna aranżacja okien. Gęsto marszczone firany i ciężkie zasłony to już przeszłość. Spójrzmy wspólnie, jakie rolety najlepiej wybrać, by uzupełnić wystrój Twojego salonu. Niech nie tylko zdobią, ale i chronią Cię przed słońcem, uzupełniają wystrój i podkreślają styl Twojego domu.

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące mają szerokie zastosowanie. Doskonale nadają się do montażu na dużych powierzchniach szklanych. Są bardzo estetyczne i występują praktycznie w każdym kolorze, który sobie wymarzymy. Nieduży wymiar rolet sprawia, że jest to prosta i niezawodna metoda ochrony przed światłem słonecznym lub spojrzeniami sąsiadów. Można je bezinwazyjnie montować na ramie okiennej bez żadnych prowadnic, dlatego nadają się do każdego rodzaju okien. Użycie odpowiednich tkanin daje możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczeń. Nie zmniejszają powierzchni światła szyby.

Rolety kasetowe

Rolety kasetowe różnią się od wolnowiszących między innymi kasetką, w której jest schowana roleta. Kasetka i prowadnice są montowane bezinwazyjnie, bowiem najczęściej przykleja się je na taśmę piankową. Dzięki specjalnie skonstruowanym prowadnicom oraz kasetce roleta jest montowana poza obrysem światła szyby. Jest to szczególnie przydatne przy montażu rolet na oknach ze szprosem. Zazwyczaj rolety kasetowe są wyposażone w system łańcuszkowy z hamulcem, który pozwala na zatrzymanie materiału na dowolnej wysokości. Łańcuszek pozwala na płynnie i cicho regulować materiał. W wersji droższej rolety kasetowe mogą być też napędzane elektrycznie.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to eleganckie i nowoczesne zasłony regulowane przy użyciu mechanizmu sterowanego łańcuszkiem lub sznurkiem. Aby obciążyć roletę, w tkaninę wszywa się kilka kanalików wraz z plastikowymi rurkami. Są doskonałą ozdobą okien w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w którym jest ono urządzone. Z powodzeniem zastępują zasłony i firany, szczególnie w oknach, po bokach których znajduje się niewielka powierzchnia ściany i nie ma możliwości powieszenia tradycyjnych zasłon. Roleta rzymska posiada aluminiowy karnisz, który przy użyciu specjalnych uchwytów może być zamontowany do ściany, sufitu lub ramy okiennej. Mechanizm blokujący pozwala dowolnie regulować rozwinięcie rolety. Atutem rolet rzymskich jest łatwy demontaż tkaniny, można ją więc często prać.

Rolety dzień – noc

Rolety dzień – noc składają się z jaśniejszych i ciemniejszych pasów materiału. Można powiedzieć, że dość niespodziewanie podbiły polski rynek, skradając serca tych, którzy cenią sobie elegancję i wygodę użytkowania. Dzięki podwójnemu materiałowi można osłonić pomieszczenie przed światłem słonecznym zarówno w dzień, jak i w nocy. Nachodzące na siebie pasma jaśniejszego i ciemniejszego materiału z powodzeniem regulują ilość światła, które wpada do pomieszczenia. Montaż rolety dzień – noc nie jest kłopotliwy, ponieważ jest ona wyposażona w aluminiową kasetkę oraz koralikowy łańcuszek. Dodatkowo doskonale sprawdza się jako dekoracja pomieszczenia, nadając mu bardzo elegancki charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *