Sypialnia na poddaszu

Sypialnia na poddaszu nie cieszy się popularnością, głównie z powodu skosów, belek i słupów, które powodują, że przestrzeń staje się nieustawna. Z drugiej strony – z tych samych powodów – sypialnie na poddaszu posiadają wyjątkowy, przytulny klimat. Nowoczesne sypialnie na poddaszu przede wszystkim należy pomysłowo zaaranżować.

Nie walcz ze skosami

W belkach i słupach poddasza drzemie potencjał na nowoczesne aranżacje. Warto stworzyć aranżację, która wykorzysta naturalne skosy i uczyni z nich atuty wnętrza. Z uwagi na to, że sypialnie na poddaszu najczęściej mają ograniczone nasłonecznienie, warto wybrać meble i dodatki w jasnych odcieniach drewna. Jeżeli decydujemy się na to, aby to właśnie drewno dominowało w naszej sypialni, to warto zastanowić się jak połączyć je z całościową aranżacją pokoju. Gdy mamy białe lub pobielane meble, to belkowany strop będzie się doskonale prezentował, gdy pomalujemy go na biało.

Jeśli nasza sypialnia na poddaszu jest mała, to warto zastanowić się nad jej funkcjonalnością. Skosy same w sobie są już bardzo ozdobne i skutecznie wypełniają wnętrze. Zatem im mniejsza ilość mebli, tym korzystniej będzie wyglądała całość aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też lustra, dzięki którym zyskamy wrażenie lekkości i przestronności. Mała sypialnia na poddaszu stanie się optycznie większa.

Szafy na poddaszu

Najlepszym rozwiązaniem do sypialni na poddaszu będzie stworzenie zabudowy na wymiar, dzięki czemu efektywnie wykorzystamy całą przestrzeń i w dowolny sposób wpleciemy skos w zabudowę sypialni. Jeśli zabudowa przyjmie bardziej skomplikowane kształty frontów niż prostokąt, możemy to zrównoważyć pastelową kolorystyką ścian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *