Jak dobrać kolor ścian do nowoczesnej sypialni?

Kluczową rolę w każdym pomieszczeniu odgrywa kolor ścian. W sypialni należy raczej unikać ostrych, energetycznych kolorów, które nie będą sprzyjały naszemu wypoczynkowi. Barwy użyte na ścianach powinny też korespondować z meblami, dodatkami i tkaninami.

Ciepła kolorystyka

Na ścianach nowoczesnej sypialni nie ma miejsca na przesadę czy infantylizm. Tylko odpowiednio dobrane barwy, dekoracje oraz meble podkreślą wyjątkowy nastrój tej przestrzeni.

W sypialni możemy użyć całej gamy pastelowych odcieni szarości, beżu, zieleni, błękitów, czy różu. Niełatwo jednak zdecydować się na idealną barwę, która najlepiej będzie pasowała do stylu, w którym chcemy urządzić naszą sypialnię.

Pastelowe barwy na ścianach nie tylko nadają pomieszczeniom wrażenie jasności i świeżości, ale i optycznie je powiększają. Jeśli Twoja sypialnia ma niewielki metraż, to pastele w połączeniu z nowoczesnymi meblami i dodatkami stworzą przytulną, intymną przestrzeń. Kameralne wnętrze zawsze będzie się dobrze komponowało ze ścianami w delikatnych kolorach. Najbardziej uniwersalną – a przy tym stylową – barwą będzie biel, écru, delikatny róż lub jasny beż.

Inspiracje z natury

Spójna aranżacja sypialni to efekt, który możemy osiągnąć za pomocą kilku trików. W naszej sypialni sprawdzą się rośliny zielone, drewniane świeczniki i pamiątkowe zdjęcia. Położone łóżku koce oraz poduszki dodadzą wnętrzu przytulności.

Utrzymana w subtelnej kolorystyce aranżacja powinna skupić się przede wszystkim na estetyce i zmysłowości. Nowoczesne sypialnie czerpią inspirację z natury. W otoczeniu subtelnych dekoracji czy pobielonych drewnianych mebli z pewnością można się zrelaksować po całym dniu. Dodatki ozdobione delikatnym deseniem przywołają ciepłe skojarzenia i ukoją nasze zmysły. Koronki lub falbanki są mile widziane, ale pamiętajmy o umiarze. Wszystko, co kojarzy nam się z romantycznym lub sielskim wnętrzem może znaleźć właściwe sobie miejsce w naszej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *