Jak urządzić małą sypialnię?

Sypialnia to miejsce szczególnie ważne w naszym domu. Niezależnie od tego, jakim metrażem dysponujemy, powinno to być nie tylko miejsce relaksu, ale i spokojnego odpoczynku. Aby nowoczesne sypialnie spełniały swoje funkcje muszą być odpowiednio urządzone – funkcjonalnie i stylowo.

Aranżując wnętrze małej sypialni należy brać pod uwagę każdy centymetr powierzchni i optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Warto skorzystać z paru zabiegów, które pozwolą optycznie zwiększyć powierzchnię i sprawić, aby sypialnia nabrała charakteru.

O sukcesie aranżacji małej sypialni decyduje przede wszystkim odrobina kreatywności, czyli rozplanowanie mebli, dobór tkanin oraz aranżacja ścian. Dowodzi to, że do stworzenia oryginalnego wnętrza nie trzeba dysponować wielkim metrażem.

Nowoczesne sypialnie w mieszkaniu bardzo często pełnią dodatkową funkcję garderoby. Szafy powinny zatem mieścić przydatne drobiazgi i ubrania. Jeśli na ich frontach umieścimy lustra, to optycznie dodamy sypialni centymetrów.

Dobrze zaaranżowane ściany dodadzą charakteru i oryginalności wnętrzu. Umiejętnie dobrana kolorystyka i dodatki zniwelują uczucie przytłoczenia. Tapety, cegły dekoracyjne, kolorowe farby, struktury dekoracyjne znakomicie sprawdzą się w małym pokoju. Stonowane kolory na ścianie pozwolą również dodać lekkości całemu wnętrzu.

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Warto zatem zadbać o poduszki, koce i pościel, które dodadzą przytulności. W przypadku białych lub jasnych ścian dobrym rozwiązaniem są tekstylia w mocnych, kontrastowych kolorach. Jeżeli decydujemy się na białe ściany pomyślmy o odpowiednich dodatkach i dekoracjach. Dobrym sposobem zagospodarowania przestrzeni jest zapełnienie ścian półkami z książkami, powieszenie ramek ze zdjęciami, obrazów czy małych luster. Ciekawie ozdobione ściany przełamią monotonię i odwrócą uwagę od małej przestrzeni. Dobrym pomysłem będzie urządzenie sypialni w pastelach lub beżach, które uspokajają i zachęcają do odpoczynku.

W małej sypialni warto zadbać również o oświetlenie. Sprawdzą się nie tylko ozdobne lampki nocne, plafony czy lampy wiszące. Umiejętnie dobrane oświetlenie powiększy optycznie naszą sypialnię. W oknach nie może zabraknąć zasłon z ciekawych tkanin, firan lub rolet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *